Féltékenység!
Mit kezdjünk vele? Ahogyan a szexualitásról, úgy a féltékenységről is sokféleképpen gondolkodunk. Van aki szerint a bizalmatlanság jele, van aki szerint a szeretet jele. Minden attól függ, mit értünk pontosan alatta. Léteznek normális kereten belüli, és betegesen féltékeny emberek.
A normális féltékenység
Bizonyos helyzetekben van kisebb-nagyobb alapja. Ezért a kapcsolatok érdekében, érdemes foglalkozni, azokkal az eseményekkel, viselkedésekkel, amelyek kiváltották a féltékenység okát. Ilyen például, mikor a pár egyik tagja hűtlen volt, de meg akarják menteni kapcsolatukat. Egy módon tudják, a bizalom újbóli felépítésével. Ez a legnagyobb kihívás a pároknak. Sok-sok türelem, figyelem és idő.
Beteges féltékenység
Azokban az esetekben ekkora a féltékenység, mikor a pár egyik tagja indokolatlanul, hevesen reagál olyan eseményekre, amelyekben más, semmi feltűnőt nem lát. Kizárólag magának akarja a másik felet, tulajdonának. Hol voltál? Kivel voltál? Miért nem vetted fel a telefont? Ugye, ismerősek a kérdések! Gyakori az erőszakkal való fenyegetés, jogtalan hibáztatás. Az ilyen féltékeny fél, személyiség zavarokkal küzd. Alacsony az önbecsülésük, önértékelésük és az önbizalmuk. Azt látja, hogy mindenki az ő párját akarja. Orvosolni kell az állapotukat, különben súlyos következményei lehetnek az eseményeknek. Onnan tudod, hogy szeret valaki, hogy szabadabbnak érzed megad vele! Ebbe pedig természetesen semmiféle birtoklási vágy nem férhet bele. A másik érzése ugyanis a másiké, arra semmilyen joga nincs a másik félnek.
A szeretet kimutatásáról szóló másik blog bejegyzésem, itt találod!